Gündem ASKİ, Yatırımlarını Sürdürüyor

ASKİ, Yatırımlarını Sürdürüyor

3 hafta önce     Gündem 0
ASKİ, Yatırımlarını Sürdürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, kentin altyapısını yenileyerek güçlendiren yatırımlarına yeni yılda da tüm hızıyla devam ediyor. ASKI Genel Müdürlüğü bu kapsamda kentin dört bir yanında içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarındaki çalışmalarıyla altyapı ağını genişletiyor.

İçme ve yağmur suyu ağı yenilerek büyüyor

Vatandaşların sağlıklı ve kesintisiz olarak içme suyuna ulaşması için dağ tepe demeden çalışmalarını sürdüren ASKİ ekipleri, çalışmalarıyla bir yandan mevcut hatları yenilerken bir yandan da yeni hatlar oluşturuyor. ASKİ ekipleri bu kapsamda yapılan planlı çalışma takvimi doğrultusunda; Didim’in Mersindere mahallesi 6852 sokakta, Bozdoğan’in Yazıkent, Akçay, Koyuncular, Eymir mahallelerinde ve Nazilli’nin Gedik ile Kavacık mahallelerinde içme suyu şebeke hattı yapım çalışması gerçeklestiriyor.

Yağmur sularını ayrıştırarak aşırı yağıslarda risk olmaktan çıkartan ASKI ekipleri, yeni hatlar olusturuyor. ASKİ bu amaç doğrultusunda altyapı ağını örmeyi sürdürerek Efeler ilçesi Çestepe mahallesinde ve Karpuzlu’da geniş çaplı borular ile yağmur suyu hattı yapım süreçlerine devam ediyor.

Kanalizasyon hatları yenileniyor

Kanalizasyon altyapı ağını yenilemek için de yatırımlarını sürdüren ASKİ ekipleri; Didim’in Hisar mahallesinde, Kuşadası’nin Güzelçamlı mahallesinde, Davutlar mahallesi Anafartalar ve Meşelikuyu caddelerinde, Efeler ilçesinin Osman Yozgatlı ve Efeler mahallelerinde kanalizasyon hattı yapım ve yenileme çalısmass gerçekleştiriyor.

ASKİ’nin mahallelerinde gerçeklestirdiği hızlı, etkin ve çözüm odaklı hizmetlerinden memnuniyet duyduklarını belirten vatandaşlar, yapılan çalışmalar için Aydin Büyükşehir Belediyesi Baskanı Özlem Çerçioglu’na teşekkür etti.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!